هوش مصنوعی Artificial Intelligence (AI)

هوش مصنوعی (AI) ، در سالهای اخیر حواشی زیادی را به خود اختصاص داده است ، اما همچنان روند تماشایی خود را نشان می دهد زیرا تأثیرات آن بر نحوه زندگی ، کار و بازی ما فقط در مراحل اولیه است. علاوه بر این ، شاخه های دیگری از هوش مصنوعی نیز توسعه یافته اند ، از جمله آموزش ماشین که در ادامه به آنها می پردازیم.هوش مصنوعی برای سیستمهای رایانه ای ساخته شده است که برای تقلید از هوش انسانی و انجام کارهایی مانند شناخت تصاویر ، گفتار یا الگوهای و تصمیم گیری ساخته شده اند.هوش مصنوعی می تواند این وظایف را سریعتر و دقیق تر از انسان انجام دهد.

از هر شش نفر پنج نفر هر روز از خدمات هوش مصنوعی به یک شکل های گوناگون از جمله برنامه های ناوبری ، خدمات پخش ، دستیاران شخصی گوشی های هوشمند ، برنامه های اشتراک گذاری ، دستیاران شخصی خانگی و دستگاه های خانگی هوشمند استفاده می کنند . هوش مصنوعی علاوه بر صرفه جویی در هزینه مصرف کننده ،برای سایر کارها مانند برنامه ریزی قطارها ، ارزیابی ریسک تجاری ، پیش بینی و نگهداری و بهبود بهره وری انرژی استفاده می شود.

هوش مصنوعی بخشی از مواردی است که ما به طور گسترده به عنوان اتوماسیون از آن یاد می کنیم و اتوماسیون به دلیل از دست دادن شغل احتمالی موضوع داغی است. کارشناسان می گویند اتوماسیون تا سال ۲۰۳۰ هفتاد وسه میلیون شغل دیگر را از بین خواهد برد.با این حال ، اتوماسیون در حال ایجاد و از بین بردن شغل است ، مشاغل ایجاد شده هوش مصنوعی یکی در توسعه ، برنامه نویسی ، آزمایش ، پشتیبانی و نگهداری برای نامگذاری چند مورد ایجاد می شود.برخی می گویند بزودی دانشمندان داده نیاز به متخصصان ماهر رقبا می شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل بالقوه در هوش مصنوعی ، در مورد ایجاد حرفه ای در هوش مصنوعی ، یا چرا باید مدرک هوش مصنوعی کسب کنید. به این مقاله رجوع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *